• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آشنایی با ماژول های افزایشی در PLC S7-200
#1
PLC S7-200 شامل یکسری ماژول افزایشی می باشد که توسط عبارت EM در بازار شناخته می شوند. این ماژول ها از سمت راست CPU توسط کانکتور تعبیه شده بر روی برد اصلی CPU به CPU متصل می شوند. هر EM دارای یک شماره منحصر به فرد و کاربرد خاص می باشد که در ادامه مورد بررسی قرار می گیرد.

EM221 : این کارت یک ماژول افزایشی ورودی دیجیتال می باشد. تعداد بایت ورودی بر حسب نیاز می تواند در محدوده 1 بایتی و یا 2 بایتی باشد.

EM222 : این کارت یک ماژول افزایشی خروجی دیجیتال می باشد. این کارت در دو نوع رله ای و ترنزیستوری در بازار یافت می شود.


EM223 : این کارت یک ماژول افزایشی مختلط ورودی/خروجی دیجیتال می باشد.


EM231: این کارت یک ماژول ورودی آنالوگ عمومی با قابلیت دریافت سیگنال های استاندارد ولتاژ و جریان می باشد.


EM232 : این کارت یک ماژول خروجی آنالوگ با قابلیت تولید سیگنال های استاندارد ولتاژ و جریان می باشد.


EM235 : این کارت یک ماژول ورودی/خروجی آنالوگ با قابلیت دریافت و تولید سیگنال های استاندارد جریان و ولتاژ می باشد.


EM231-TC : این کارت یک ماژول افزایشی مختص انوع ترموکوپل ها می باشد. در واقع انواع ترموکوپل ها بدون نیاز به ترانسمیتر می توانند به این کارت متصل شوند.


EM231-RTD : این کارت یک ماژول افزایشی مختص انواع ترمومترها می باشد. در واقع انواع ترمومترها می توانند به طور مستقیم به این کارت متصل شوند.


EM234: این کارت یک مودم جهت اتصال به S7-200 می باشد. توسط این ماژول ، از طریق خط تلفن می توان در فاصله دور با یک S7-200 ارتباط برقرار نمود.


EM253: این ماژول یک ماژول مولد پالس برای کنترل سروو موتور و موتور پله ای می باشد. در واقع در کاربردهای ساده Positioning که نیاز به یک کارت motion جهت تولید پالس های کنترلی می باشد می توان از این ماژول استفاده نمود. حداکثر فرکانس پالس خروجی این ماژول می تواند 12MHZ باشد. در ضمن این ماژول مجهز به ورودی و خروجی های دیگر نیز جهت تولید و دریافت پالس های کنترلی می باشدEM277 : توسط این کارت PLC S7-200 می تواند در یک شبکه پروفیباس به عنوان یک اسلیو با سایر ایستگاه ها تبادل دیتا کند. به عنوان مثال فرض کنید که قرار است یک PLC S7-200 با یک PLC S7-300 در شبکه پروفیباس با یکدیگر لینک شوند.PLC S7-200 توسط این ماژول می تواند به عنوان یک نود در این شبکه قرار گیرد. بر روی این ماژول یک رابط 9 پین با نام DP تعبیه شده است.


CP243-2 : توسط این ماژول S7-200 می تواند به عنوان یک مستر در شبکه AS-I با ماکزیمم 62 ایستگاه ارتباط برقرار کند. شبکه AS-I یک شبکه در سطح فیلد می باشد. در واقع تجهیزات ابزاردقیق مانند سنسورها، شاستی ها ، میکروسوئیچ ها و محرک هایی همچون رله ها ، شیرها و لامپ های سیگنال می توانند توسط ماژول های I/O به این شبکه متصل شوند. البته امروزه برخی از سازندگان، تجهیزات خود را مجهز به اینترفیس شبکه AS-I وارد بازار می کنند. کابل استاندارد این شبکه یک کابل زرد رنگ دو رشته فلت می باشد. در ضمن در این شبکه تغذیه ورودها توسط کابل دیتا منتقل می شود. این موضوع باعث افزایش ایمنی در این شبکه می شود.


CP242-8 : توسط این ماژول امکان اتصال به دو شبکه AS-I و PROFIBUS به طور همزمان برای S7-200 فراهم می شود. در واقع توسط این ماژول می توان در یک شبکه بالاتر همانند پروفیباس به اطلاعات شبکه AS-I دسترسی پیدا نمود.


CP243-1 : این ماژول نیز یک ماژول ارتباطی برای S7-200 می باشد. توسط این ماژول امکان اتصال S7-200 به شبکه اترنت وجود دارد.


CP243-1 IT : این ماژول نیز یک ماژول ارتباطی می باشد که امکان اتصال S7-200 به شبکه اترنت را فراهم می کند. همچنین توسط این ماژول امکان دسترسی به تنظیمات CPU و انجام عملیات مانیتورینگ توسط صفحات وب و ارسال ایمیل نیز وجود دارد.
پاسخ


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


کاربران در حال بازدید این موضوع:
1 مهمان


کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به قشم ولتاژ می باشد. طراحی و اجرا توسط