• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دوره های مکاترونیک قشم ولتاژ
با سلام
بنده چندتا سوال داشتم ممنون میشم دوستان جواب بدن.
میخواستم بدونم دوره های مکاترونیک قشم ولتاژ نیازی به پیشنیاز پی ال سی نداره؟
بعد اینکه تجهیزات کارگاهش همونی هست که تو گالری سایت هستش؟
دوم اینکه استادهاش کیا هستن و آیا کسی این دوره ها را رفته که بهمون بگه چجوری هستش؟
پاسخ
خیر ، نیازی به دانستن پی ال سی نیست
معمولاً برخی از تجهیزات در سایت قرار می گیرند
در مورد اساتید و دوره ها با شرکت قشم ولتاژ واحد آموزش تماس بگیرید
پاسخ
ممنون از جوابتون یه چندتا سوال دیگه هم دارم:Shy

شما گفتین که مکاترونیک پیشنیاز پی ال سی نمیخواد,سوالم اینه پس رباط ها و عملگرها و نوارنقا و بقیه رو چجوری برنامه ریزی میکنین؟
بعد اینکه شما از ست های فستو استفاده میکنین؟.
من میخوام تو مسابقات ملی مهارت شرکت کنم و به طور حرفه ای با تجهیزات مکاترونیک آشنا بشم و کار کنم آیا تجهزاتتون واسه ورود به مسابقه کفایت میکنه؟
و سوال آخر اینکه آیا تو این دوتا دوره با تجهیزات پنوماتیکی,سروو ها و راه اندازیشون,سنسورها,استپرموتورها وبقیه تجهیزات آشنا و طرز کارشون رو یاد میگیرم؟

کسی جواب مارو نمیده؟
والا تو قسمت پشتیبانی هم ایمیل زدیم کسی جواب مارو نداد؟
پاسخ
با سلام و ضمن تقدیر از پیگیری و علاقه شما

سیستمهای اتوماسیون معمولاً به روشهای مختلفی کنترل می شوند.. پی ال سی تنها یکی از این روشهاست. ضمن آنکه هر سیستمی برای کاربردی خاص مناسب تر است. برای نمونه در ربات ها معمولا از میکروپروسسور یا امبدد سیستم یا کامپیوترهای صنعتی و غیره که قدرت پردازش بالایی دارند استفاده می کنند. برای یک ست مکاترونیک پی ال سی کاربرد بیشتری دارد هر چند که با سیستمهای دیگری نیز می توان آنرا کنترل نمود. در مورد خود مکاترونیک از آنجا که یک رشته کلی و شامل بخشهای متعددی از جمله الکترونیک مکانیک و کامپیوتر می گردد، تدریس همه موارد استفاده در حد اعلای آن دور از انتظار و تقریبا غیر ممکن است آن هم در مدت زمان محدود
تجهیزات مکاترونیک شرکت ساخت خود شرکت است و جهت آشنایی با علم مکاترونیک و فرآیند خط تولید کارخانه ای طراحی گردیده اند که شامل خود ست مکاترونیک و یک سری ست های جانبی که جهت تکمیل فرآیند یادگیری مکاترونیک کارآیی دارند. نظیر ستهای پنیوماتیک، ست سنسورینگ، ست رباتیک، ست های آموزشی پی ال سی، و ست های ابزار دقیق. یعنی مثلا در دوره پی ال سی ، سخت افزار و نرم افزار پی ال سی و نحوه برنامه نویسی آن که جهت راه اندازی نوارنقاله و عملگرها و غیره به کار می رود آموزش داده می شود.
در نهایت باز بر این نکته تاکید می کنم که هدف شما از شرکت در این دوره آموزشی باید مشخص گردد. ضمن آنکه به رشته تحصیلی شما نیز بستگی دارد. اما به طور کلی این دوره ها به صورت گزیده ای کاربردی از تمامی مفاهیم مکاترونیکی و با در نظر گرفتن مدت زمان آن دوره ارایه می گردد. اگر به طور تخصصی یک زمینه خاص از مکاترونیک مد نظرتان است مثلا پی ال سی یا یا رباتیک یا ابزار دقیق ، دوره های ویژه و تخصصی آن شاخه را برای یادگیری با جزییات بیشتر باید گذراند.
در ضمن اگر امکان بازدید حضوری از شرکت برایتان میسر است بد نیست زمانی را به این امر اختصاص دهید تا از نزدیک با فعالیتهای شرکت بیشتر آشنا گردید
پاسخ
ممنون از راهنمایی خوبتون

من اصفهان زندگی میکنم و خودم خیلی دلم میخواد بیام و از نزدیک با فعالیت های شما آشنا بشم.
ان شا الله دارم سعی میکنم هر چه زودتر یه مسافرت کوچیک به تهران جور کنم.

در مورد رشتم که الکترونیک هستش و میخوام تو مباحث پی ال سی و درایور و مباحث تخصصی تر مربوط به اتوماسیون وارد بشم
از این جهت مکاترونیک رو انتخاب کردم که با سیستم های مکانیکی هیدرولیک و پنوماتیک بیشتر آشنایی پیدا کنم
پاسخ

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

کاربران در حال بازدید این موضوع:
1 مهمان

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به قشم ولتاژ می باشد. طراحی و اجرا توسط