• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بررسی طراحی سایت و رابط کاربری جدید YouTube
#1
بررسی طراحی سایت و رابط کاربری جدید YouTube
ترندها و ایده ها
 

 

[عکس: %DA%86%D9%87-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB...%D8%AF.jpg]طراحی جدید سایت یوتیوب تاریک است.  بخشی از چندین به روز رسانی وب سایت های طراحی شده این غول رسانه های اجتماعی در به روز رسانی اخیر خود، ، که در اوایل ماه مه آغاز شد و به روز شده است.  هنگامی که یوتیوب سایت جدید خود را نشان داد، بسیاری اشاره کردند این طراحی از قبل برای استفاده سایت کنندگان از طریق تلفن همراه آشناست، که از همان ابتدا از حالت تاریک استفاده می کرد. طراحی مجدد نیز یک رابط کاربری ساده (UI)، تکنولوژی اسکریپت جدید  همراه با عناصر بصری بیشتری است. مدیر تجربه کاربر در YouTube، فرد گیلبرت، اعلام می کند که تصمیم به استقاده از  تاریکی  در رابط کاربری با هدف تمایل به ارائه یک رابط کاربر متمرکز است. تم تاریک درخشندگی را کاهش می دهد و  مشاهده فیلم ها در نور تاریک را برای کاربران  آسان می کند. کاربران می توانند حالت تاریک را انتخاب کنند و از آن استفاده کنند. تم تاریک شبیه به برنامه تلفن همراه شرکت است، که همیشه یک پس زمینه خاکستری سیاه یا تاریک داشته است. 


[عکس: 0.jpg]


قبل از این، کاربران مجبور بودند حالت پنهان توسعه دهنده را برای لذت بردن از رابط کاربری تیره تر فعال کنند. در حال حاضر، چرخاندن پس زمینه سیاه و یا خاکستری تیره به آسانی به با یک کلیک قابل دسترس است. حالت تاریک YouTube به فیلم ها و گزینه های منو، با ایجاد رنگ های پر جنب و جوش به یک تجربه کاربری بهتر کمک می کند. با توجه به روانشناسی رنگ وب ، سیاه و سفید  نسبت به رنگ های دیگر ایجاد کنتراست عالی می کنند.


[عکس: 1.jpg]


[عکس: 6.jpg]


این یک انتخاب رنگ عاقلانه برای یک سایت مانند یوتیوب است که بر کیفیت تصویر فیلم های آن تمرکز دارد. حالت تاریک مناسب برای مشاهده شبانه و یا برای کاهش تابش نور در صفحه در طول روز است. گیلبرت و تیمش اعلام می کنند  به جای اینکه مجبور به ساختن سایت جدید بصورت کامل  برای همه افراد باشند ، YouTube به کاربران امکان داد تا آن را بصورت  آزمایشی استفاده و بازخورد  خود را به تیم ارائه دهد. برای فعال کردن تم تاریک، بر روی منوی کشویی حساب کاربری خود کلیک کنید. روی "Dark Theme: Off" کلیک کنید تا آن را روشن کنید. تم تاریک فقط برای مرورگر فعلی شما اعمال می شود. همچنین  طراحی وب سایت تخت را می توان در منوی حساب فعال کنید.
یکی دیگر از تغییرات عمده در سایت یوتیوب، طراحی مینیمال آن است. این باعث می شود که سایت حالت شیک تر و مدرن تر داشته باشد. یوتیوب این عناصر وب را بر روی طراحی متریال  ، که در سال 2014  توسط گوگل آغاز شد فعال نموده است. طراحی کارتی که به نظر می رسد گوگل در حال حاضر، با استفاده جلوه های عمقدار برای ایجاد یک ظاهر پیشرفته از آن استفاده می کند و طراحی متریال با استفاده از نور و سایه  برای بهبود تجربه کاربری YouTube بسیار پر رنگ هستند . یوتیوب جدید دارای نوار جستجو در مرکز است و به جای مربع از آیکون های دایره ای استفاده می کند. فضای سفید بیشتر (یا "فضای سیاه" اگر شما در حالت تاریک هستید) بین آیتم های منو و سایر عناصر سایت وجود دارد، و کل صفحه را  پاکیزه می کند.
[عکس: 11.jpg] 


این سایت همچنین دو نوار منو جداگانه را به یکی، ادغام کرده به نظر می رسد  صفحه کمتر شلوغ است. این عناصر به وسیله طراحی Material ایجاد شده است که وب سایت را مدرن تر می کند. طراحی  "Material" صفحه را شبیه قطعه کاغذ می کند - در عین حال بر خلاف کاغذ واقعی، عناصر طراحی انعطاف پذیر و هوشمند هستند. گوگل بر روی طراحی جوهر و کاغذ سنتی مبتنی است، اما آن را گسترش داد تا نیازهای کاربران وب مدرن را برآورده کند. برای پیاده سازی طراحی متریال، Google از برنامه وب Polymer استفاده کرد. 
مقالات مرتبط
[عکس: 50-Line-Art-Logo-Design-Ideas-&-amp%D8%9...%D8%A7.jpg]
مشاهده ۲۵ آرام و لوگو خطی برای الهام گرفتن
[عکس: %DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%B7%D8...%D8%AF.jpg]
چگونه طراحی رابط کاربری مینیمالیستی Skeuomorphism را از بین برد
[عکس: %D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8...%D8%AA.jpg]
شروع کار با طراحی تخت
پاسخ


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


کاربران در حال بازدید این موضوع:
1 مهمان


کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به قشم ولتاژ می باشد. طراحی و اجرا توسط