• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ویندوز سرور چیست؟
#1
[/url]
[url=https://www.espinashost.com/blog/%D9%88%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%88%D8%B2-%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%B1-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F/]ویندوز سرور چیست؟

ویندوز سرور (Windows Server) به سیستم عامل سرور که توسط شرکت مایکروسافت (Microsoft) انتشار یافته است، گفته می شود. این سیستم عامل روی سرورها نصب شده و امکاناتی را برای آن ها در دسترس قرار می دهد.
ورژن های جدید از ویندوز سرور هر دو سال یک بار به وسیله شرکت مایکروسافت منتشر می شود. که در آن ها نگارش های جدیدی صورت می گیرد.
این ویندوز سرور از مدیریت سازمانی، ذخیره سازی داده ها، برنامه ها و ارتباطات پشتیبانی می کند. نسخه های قبلی از این سیستم عامل بر روی ثبات، امنیت، شبکه ها و پیشرفت های گوناگون در سیستم ها متمرکز شده است.
[عکس: images.png]
پیشرفت های دیگر مانند بهبود در فن آوری نوین، افزایش پشتیبانی سخت افزاری نیز تحت تأثیر این ویندوزها می باشد. مایکروسافت همچنین SKU های اختصاصی ویندوز سرور را ایجاد کرده است که بر منازل و کسب و کارهای کوچک متمرکز است. ویندوز سرور R2 2012 آخرین نسخه ویندوز سرور است و بر محاسبات ابری تمرکز دارد.
نسخه های ویندوز سرور
جدول زیر نسخه های فعلی مستند ویندوز سرور را توصیف می کند:
سیستم عامل سرور 2012 R2  و سیستم عامل سرور 2012
ابر پشتیبانی با ویژگی هایی از قبیل بهبود آدرس IP، به روز رسانی Hyper-V و یک سیستم فایل جدید (ReFS) را برجسته می کند. ویندوز سرور 2012 R2 شامل پیشرفت هایی برای مجازی سازی، مدیریت، ذخیره سازی، شبکه، زیر ساخت دسکتاپ مجازی، حفاظت از دسترسی، حفاظت از ازاطلاعات، سرویس های وب و زیر ساخت پلتفرم نرم افزار می باشد.
سیستم عامل 2018 R2  و سیستم عامل 2018
شامل تعدادی از ویژگی های اضافی امنیتی و اداری که با ویندوز ویستا به اشتراک گذاشته شده است: پشته شبکه مجدد نوشته شده، فایروال بهبود یافته، تکنولوژی علاوه بر .Net Framework و پیشرفت های متعدد در هسته، فایل و سیستم های حافظه
سیستم عامل 2013 R2  و سیستم عامل 2013
تعدادی از ویژگی های ویندوز XP را ادغام می کند. شامل بهبود نصب و راه اندازی شبکه و ادغام، بهبود خدمات وب و افزایش قابلیت های DTFS می باشد.

 
پاسخ


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


کاربران در حال بازدید این موضوع:
1 مهمان


کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به قشم ولتاژ می باشد. طراحی و اجرا توسط