• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SSH یا Secure Shell چیست؟
#1
SSH یا Secure Shell چیست؟
SSH مخفف Secure Shell به معنای پوسته امن است. SSH یک پروتکل برای ایجاد اتصال بین یوزر و سرور به صورت ایمن می باشد. به کمک این پروتکل ها می توان اطلاعاتی را به حالت امن از سمت یوزر یا کاربر به سرور فرستاد.
نحوه کار SSH
SSH همچنین به مجموعه ای از خدماتی که پروتکل را پیاده سازی می کند اشاره می کند. Secure Shell تأیید هویت قوی و ارتباطات داده ای رمز گذاری شده بین دو کامپیوتر را که از طریق یک شبکه ناامن مانند اینترنت متصل می شوند، فراهم می کند.
این پروتکل به طور گسترده  توسط مدیران شبکه برای مدیریت سیستم ها و برنامه های کاربردی از راه دور استفاده می شود، به آن ها اجازه می دهد تا به یک کامپیوتر دیگر در یک شبکه وارد شوند، دستورات را اجرا . فایل ها را از یک رایانه به دیگری انتقال دهند.
[عکس: SSH_Communications_Security_logo.svg_-300x143.png]
Secure Shell می تواند هم به پروتکل شبکه رمز نگاری و هم به مجموعه ای از ابزارهای کاربردی که آن پروتکل را پیاده سازی می کند، ارجاع دهد.
این پروتکل با استفاده از مدل سرویس گیرنده سرور، اتصال یک برنامه سرویس دهنده امنیتی پوسته با یک سرور را اجرا می کند.
بجز مایکروسافت ویندوز، نرم افزار SSH به طور پیش فرض در اکثر سیستم های عامل گنجانده شده است.
SSH همچنین پشتیبانی تونل زنی، حمل و نقل پورت های دلخواه TCP و اتصالات X11 را در حالی که انتقال فایل امن مرتبط و یا پروتکل امن (SCP) انجام می شود. سرور SSH به طور پیش فرض، به استاندارد TCP پورت 22 متصل می شود.
مجموعه SSH شامل سه سرویس SSH، Slogin و scp می باشد که نسخه های ایمت از خدمات محافظتی غیر قانونی rsh، rlogin، UNIX و rcp هستند. SSH از رمزنگاری کلید عمومی برای تأیید اعتبار از راه دور کامپیوتر استفاده می کند و در صورت لزوم به رایانه راه دور اجازه احراز هویت کاربر را می دهد.
پاسخ


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


کاربران در حال بازدید این موضوع:
1 مهمان


کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به قشم ولتاژ می باشد. طراحی و اجرا توسط