• 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتخاب و ثبت دامنه
#1
انتخاب و ثبت دامنه
کاربرانی جدید اینترنت اغلب نام دامنه و ثبت دامنه را با منابع جهانی یا URL ها و پروتکل اینترنت یا IP اشتباه می گیرند. این سردرگمی قابل فهم است ارزش یادگیری و ثبت دامنه این است که اصطلاحات را یاد بگیرید که در همه جا یکسان است.
همچینین در برقراری در یک سازمان حرفه ای و پشتیبان ها برای خرید هاست و خرید دامنه بسیار اهمیت دارد. این کنوانسیون نامگذاری یک سیستم آدرس فیزیکی است و افراد می توانند ثبت دامنه انجام دهند که این ها مانند نقشه ای برای پیدا کردن وب سایت ها است .
انتخاب نام دامنه چیست؟
نام دامنه در اینترنت به نحوی شبیه به یک آدرس فیزیکی در دنیای فیزیکی عمل م یکند. هر بخشی از نام دامنه اطلاعات خاصی را ارائه می دهد. این آدرس اطلاعات را قادر می سازد مروگرهای وب، صفحات وب را پیدا کنند.
سیستم نام گذاری به طور مرتب به منظور جلوگیری از سردرگمی یا آردس های تکراری تنظیم می شود. با افزایش تقاضا، پروتکل جدید پروتکل اینترنت یا IPv6 برای افزایش میزان نام دامنه موجود در دسترس ایجاد شد.
[عکس: domain-name-300x202.jpg]
دامنه های چگونه کار می کنند؟
نام دامنه طوری کار می کند که کاربران با یک نام کوتاه که به راحتی قابل یادآوری است را فراهم می کند. کاربران آدرس وب را به قسمت URL و در بالای صفحه مرورگر خود از سمت چپ به راست وارد می کنند. این لینک مسیری را برای شبکه فراهم می کند تا کاربر به مقصد نهایی خود برسد.
نامه دامنه به عنوان مثال http://www.example.com شامل سه بخش اساسی است:
com. : این پسوند دامنه است.
example : این نام دامنه است.
www : این پیشوند دامنه یا زیر دامنه (ساب دامین) است. استفاده اصلی از این پیشوند تا حدودی تصادفی بود و مشکلات تلفظ باعث ایجاد علاقه به ایجاد گزینه های قابل قبول این شد.
شایع ترین پسوندهایی که وجود دارد و توسط کاربران جدید قابل ثبت است که شامل موارد زیر می شود:
com.
org.
edu.
net.
mil.
هر کاربری می تواند علاوه بر ساب دامنه یک پسوند برای دامنه خود ثبت کند.
پاسخ


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


کاربران در حال بازدید این موضوع:
1 مهمان


کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به قشم ولتاژ می باشد. طراحی و اجرا توسط